top of page

M.O.M's Annual Brunch Group

Public·35 members
Jackson Stewart
Jackson Stewart

Yeni Baslangi


Bilgisayarınızın sıfırlanması kişisel verilerinizi ve çoğu Windows ayarını olduğu gibi koruyarak Windows için temiz bir yeniden yükleme ve güncelleştirme gerçekleştirmenize olanak sağlar. Bazı durumlarda temiz yükleme cihazınızın performansını, güvenliğini, gözatma deneyimini ve pil ömrünü iyileştirebilir.
Yeni BaslangiŞahlanış Partisi ve birbiri ardına kurulan partilerin olası seçimlerde nasıl bir performans ortaya koyacağı merak edilirken, Kürt seçmenin oylarını hedefleyen bir siyasi oluşumlara bir yenisi daha ekleniyor.


"Hiçbir partinin devamı veya temsilcisi değiliz" ve bugüne kadar sessiz sedasız çalışma yapan grup, "Kürt siyasetinde yeni bir arayış" adıyla toplantılarında geldikleri aşma hakkında bilgi verecek.


"Kürt milleti, şiddet, vesayet, ideoloji illegalite ve partisel çıkar gibi enerjimizi tüketen siyasete devam mı edecek? Yoksa; hep birlikte yeni, sivil, evrensel bir paradigma ile "herkesi" ve "her kesimi "kapsayan, tüm enerjisini" ulusal hakların elde edilmesine" verecek milli merkez siyasete mi?"


Mevcut Kürt siyasetine ilişkin yorumda da bulunan Yılmaz, "Kürt siyaseti sonuç alıcı olmaktan ve ihtiyaçlarımıza cevap vermekten çok uzak... Sonuç alıcı "yeni bir yol" ve "yeni bir hikâye"ye ihtiyacımız var... Çaresiz değiliz. Gülümseyin başlıyoruz. Yeni bir yaşam yeni bir başlangıç için" ifadelerini kullandı.


"Talep ve sorunları sürekli olarak ötelemekte, öteledikçe de sorunları daha da derinleştirmektedir. Derinleşen sorunlara karşı oluşan tepkileri de zaman zaman şiddet kullanarak bastırmaya yönelmekte, bu şiddet de karşı şiddeti doğurarak kangrenleşmiş bir kısır döngüye neden olmaktadır. Bu nedenle, Türkiye' deki sorunların çözümü, Türklük esasına dayalı mevcut anayasal sistemin tasfiyesi; tüm toplumsal kesimlerin kurucu unsur olarak yer alacağı, mümkün olan en geniş mutabakat ile yeni bir toplumsal sözleşmeyi (anayasa) inşa etmekten geçmektedir. Türkiye siyaset sahnesinde, bu vazgeçilmez hayati ihtiyacı net olarak dillendiren, paradigmayı sorgulayan ve toplumda umut yaratan bir siyasi hareket ne yazık ki mevcut değildir. Siyasetlerinin odağına Kürtleri ve sorunlarını alan siyasi hareketlerin de mevcut pratikleriyle Kürt milletinin derinleşen sorunlarına çözüm üretmede yetersiz kaldıkları ortadadır.


Geçmiş ve mevcut hiçbir hareketin, ideolojinin ya da siyasi oluşumun devamı ya da temsilcisi değiliz. Tabuları, statik düşünceyi ve dayatmacı hiçbir ideolojiyi kabul etmediğimiz gibi; değişime açık, katılımcı bir halk hareketi olacağız. Halkımıza, sivil ve demokratik zeminde, şiddetten uzak, şeffaf, açık, anlaşılır yeni bir siyaset dilinin yolunu açıyoruz."


Performans sıfırlamaları son derece yaygın: Örneğin, satış rakamları ve faturalandırılabilir saatler gibi ölçüm metrikleri, takvim döngüsünün başlangıcında genellikle sıfıra ayarlanıyor. Bunun, çalışanlara yeni hedefler koyma ve gelişim kaydetme için çaba sarf etmeleri konusunda ilham verdiği düşünülüyor. Peki zaten sorun yaşamayan çalışanlara ne oluyor? Yeni bir araştırma, sıfırlamaların motivasyonlarını sekteye uğrattığını ve performanslarının düşmesine neden olduğunu gösteriyor.


"Ben böyle bir kişiyle asla görüşmem. Her şeyden önce onun bir defa genel afla içerideki bütün bu insanları serbest bırakması lazım. Serbest bırakmadığı sürece biz kalkıp Sisi'yle görüşemeyiz. Görüşenler de tarihte farklı bir şekilde değerlendirilecektir. Sisi göreve geldiğinden bu yana 42 kişiyi idam ettiler. En son 9 genci idam ettiler. Bu bir defa yenilir yutulur bir lokma değildir. Mısır halkı bizim canımız ciğerimizdir ama Sisi asla!"


\"Ben böyle bir kişiyle asla görüşmem. Her şeyden önce onun bir defa genel afla içerideki bütün bu insanları serbest bırakması lazım. Serbest bırakmadığı sürece biz kalkıp Sisi'yle görüşemeyiz. Görüşenler de tarihte farklı bir şekilde değerlendirilecektir. Sisi göreve geldiğinden bu yana 42 kişiyi idam ettiler. En son 9 genci idam ettiler. Bu bir defa yenilir yutulur bir lokma değildir. Mısır halkı bizim canımız ciğerimizdir ama Sisi asla!\"


Yeni yıl, bir çoğumuz için yeni kararlar, yeni umutlar, yeni başlangıçlar için kaçırılmayacak bir fırsat değerinde. Fikirlerimizi, hayallerimizi, hedeflerimizi gözden geçirirken bir yandan da yeni adımlar atacak cesareti ve yeni yollara çıkacak motivasyonu bulmamıza yardımcı olacak arayışlara girebiliyoruz. Bu konuda da imdadımıza yetişen etkileyici ve ilham dolu filmler oluyor. Siz de bu yıl için kendinize değişim sözü verdiyseniz; yeni başlangıçlar için neler yapabileceğinizi düşünmeye başladıysanız bu yazımız tam size göre. Umut dolu hayat hikayeleri, başarılı girişimleri ve asla pes etmeyen güçlü inançları ile adeta idol olmayı başarmış karakterleri bizimle tanıştıran ilham dolu filmleri sizler için bir araya getirdik. İşte yeni başlangıç yapmak isteyenlere etkisini hiçbir zaman yitirmeyen ilham verici filmler:


Watch this video on YouTubeNeredeyse tüm dünyada yaşanan ortak sıkıntıları, insanların her gün karşılaştığı zorlukları, sürekli bir şeyleri elde etmek için verdikleri mücadeleyi ve bitmeyen koşturmayı arka planına alan başarılı film The Pursuit of Happyness, ünlü aktör Will Smith ile ilham verici bir hikayeye dönüşüyor. Sevgi dolu, etkileyici ve kesinlikle kalbinize dokunacak bu film, yeni başlangıçlar için mükemmel bir örnek niteliğinde.


Watch this video on YouTubeİmkansız diye bir şeyin olmadığını, istedikten sonra her şeyin başarılabileceğini ve hayatın mucizelerle dolu olduğunu en güzel şekilde aktaran filmlerden biri olan The Eagle Huntress, yeni bir başlangıç yapmak, meydan okumak, değişime cesaret etmek isteyip de aradığı motivasyonu bulamayan herkese ilham verebilecek nitelikte. 12 kuşağa meydan okuyarak kartal avcısı ilk kadın olan Aishol-pan, yüzyıllardır süren geleneği bozarak herkes için yepyeni bir başlangıcının kapılarını aralıyor.


Watch this video on YouTubeŞartlar ne kadar zorlayıcı olursa olsun vazgeçmeyen, değişmek, iyileşmek, gelişmek için tüm fırsatları değerlendiren ve asla yılmayan bekar anne Erin Brockovich, insanların ona karşı olan olumsuz tutumlarına rağmen davasından vazgeçmiyor. Yaşamını yeni baştan yaratacak büyük bir tazminat davasını nasıl kazandığını anlatan film, tüm sıkıntılara rağmen ilhamını kaybetmeyen herkese umut aşılamayı başarıyor.


Watch this video on YouTubeİsmi gibi sıcacık bir anlatımı olan Under the Tuscan Sun, kocasının kendisini aldattığını öğrendikten sonra depresyona giren bir kadının, en iyi arkadaşı tarafından İtalya turuna çıkması için teşvik edilmesi ile başlıyor. Birbirinden güzel gelişmelere tanık olacağınız bu filmde yeniden başlamanın, sıfırdan bir hayat kurmanın mümkün olduğunu ve inanmaktan asla vazgeçmemek gerektiğini göreceksiniz.


Yeni Nesil Kooperatifler Topluluğu Projesi, karar alma süreçlerine demokratik katılımı geliştirmek için yeni nesil kooperatiflerin işletmeye yönelik yapılarını ve ağ oluşturma kapasitelerini güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Proje ile ilgili sorularınız varsa lütfen bizimle iletişime geçin.


Elbette, bu yeni kuşağın hayatı da sorunsuz değil: Mesleki hayattan kopmanın getirdiği sosyal kimlik ve imaj kaybı bir endişe yaratıyor. Bu da eşlerle, çoluk çocukla, torunlarla, kısacası bütün bir çevreyle ilişkileri etkiliyor. Bazıları bu süreci fiziksel semptomlarla, ciddi bir depresyonla geçiriyor. Bazıları ise çocukların, torunların, kendi anne-babasının derdine düşüyor. Ve emeklilik beklendiği gibi sükûnet içinde geçmiyor.


Yeni nesil 5. jenerasyon hibrit teknolojisi, en gelişmiş güvenlik ve teknolojik özellikleriyle birlikte arka bağımsız süspansiyon sistemine sahip Yeni Corolla Cross Hybrid ile yeni maceralara hazır olun!


Bu, taşınması zor bir sorumluluktur. Çünkü insanlık tarihi, çıkar uğrunda diğer ülke veya kabileleri ve evet dinleri de, kendilerine boyun eğdirmenin tarihi olmuştur. Oysa yeni çağda bu tür tavırlar, tavrı koyana zarar veriyor. Birbirimize o kadar bağımlıyız ki, devlet veya grubu başkasından üstün tutan herhangi bir dünya düzeninin başarısızlıkla sonuçlanması kaçınılmazdır. Bu yüzden geçmiş hakkında ne düşünürsek düşünelim, onun esiri olmamalıyız. Bizim problemlerimiz ortaklıkla çözümlenmeli ve gelişimimiz paylaşılmalıdır. (Alkışlar)


Biliyorum ki çoğumuz için küreselleşmenin çelişkili tarafları var. Internet ve televizyon bilgi ve fikirler sunarken beraberinde suça yönlendirici cinselliği ve düşüncesiz şiddeti de eviçlerine getirebiliyor. Ticaret refah ve yeni fırsatlar sunarken, büyük huzursuzluklar ve toplumsal değişikliklere de neden oluyor. Amerika da dahil olmak üzere tüm uluslarda bu değişim korku getirebiliyor. Modernlik yüzünden ekonomik seçimlerimiz, politikalarımız ve daha da önemlisi kimliklerimiz üzerindeki kontrolümüzü kaybedeceğimiz korkusu - toplumlarımızda, ailelerimizde, geleneklerimizde ve inançlarımızda en değer verdiğimiz yönler.


Bu önemli, çünkü hiçbir kalkınma stratejisi sadece topraktan çıkanlara endekslenemez ya da genç insanlar işsizken sürdürülemez. Pek çok Körfez ülkesi petrol sayesinde büyük refaha kavuştu ve bazıları bunu daha geniş kapsamlı kalkınmaya odaklanmaya başlıyor. Ama hepimiz kabul etmeliyiz ki, eğitim ve yenilik 21. yüzyılın para birimi olacaktır. (Alkışlar) Birçok Müslüman toplumda bu alanda yeterli yatırım yapılmamaktadır. Ben bu tür yatırımı kendi ülkem için de vurguluyorum. ABD geçmişte dünyanın bu bölgesi ile ilgili olarak petrol ve gaza odaklanmış olsa da, artık daha kapsamlı ilişkiler arayışındayız.


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

Group Page: Groups_SingleGroup
bottom of page